Statek Netěchovice

STATEK NETĚCHOVICE

a

BOURÁRNA

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH STATKU NETĚCHOVICEStatek Netěchovice je  bývalý poplužní dvůr, původně náležející ke kolodějskému panství Wratislavů z Mitrovitz, který se nachází v srdci jihočeského kraje ležící v polovině cesty mezi  Týnem nad Vltavou a městem Bechyně. Ke statku náleží pole, louky  a pastviny, po kterých se pohybuje typická zemědělská fauna: krávy, ovce, kozy a mnoho dalších.

ovecky


Na Statku Netěchovice působí hospodář Štěpán Netík se svojí rodinou, který zde provozuje zemědělskou výrobu.  Součástí areálu statku je Jihočeské zemědělské muzeum o.p.s. a spolek SJK Netěchovice provozující volnočasové a vzdělávací kurzy a kulturní a společenské akce v rámci obce Netěchovice.


Výkladní skříní práce Statku Netěchovice je bezpochyby produkce kvalitního vyzrálého hovězího masa a čerstvého telecího masa. Pro tuto práci se v areálu statku nachází moderní technologické zařízení bourárny. Maso pochází z našeho vlastního chovu, sami si jej také bouráme a nabízíme jej v malém obchůdku přímo u bourárny.